середа, 13 січня 2016 р.

Теорія ймовірностей. 6 клас

Тема: Випадкові події
Мета: Формування поняття „випадкова подія", „ймовірність випадкової події", вірогідної, неможливої, рівномірних та сприятливих подій. Учні повинні наводити приклади випадкових подій, описувати поняття „ ймовірність випадкової події", розв'язувати найпростіші задачі ймовірнісного характеру на основі класичного означення ймовірності випадкової події.
Завдання:
 навчальні:
навчитися розрізняти три види подій:"достовірні", "неможливі", "випадкові"
порівнювати можливості настання випадкових подій, використовуючи вислови "більш імовірно, менш імовірно, рівноймовірно"
розвивальні:
розвивати увагу, мислення, пам'ять, культуру математичного мовлення;
вміння працювати самостійно, вміння спілкуватись, аналізувати ситуацію, оцінювати свої дії та дії інших учнів;
розвивати загально навчальні навички ;
сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної, полі культурної компетентностей, а також самоосвіти і саморозвитку, продуктивної творчої діяльності;
виховні:
виховувати уважність, кмітливість, працьовитість, самостійність, дисциплінованість, самокритичність.
Тип уроку: формування нових знань
Методи;
словесні: розповідь, бесіда, використання ключових слів, коментар до виконання вправ, самооцінка, взаємонавчання, методи мотивації, збудження інтересу; стимулювання навчання
наочні: робота з роздавальним матеріалом - картки
практичні: вміння користуватися інноваційними технологіями, конкретно - індуктивний, розв'язування вправ у вигляді тестів, розроблених програмою, супровідного закріплення, самостійна робота у вигляді тестів, метод повторення, поступового ускладнення завдань.

Обладнання: плакати, скринька з кульками та макетами зелених і червоних яблук, кубик Рубика, копилка з монетами, гральний кубик, доміно, підручник, роздатковий матеріал, мультимедійна дошка, ноутбуки.

Хід уроку
1. Організаційно - психологічна частина.
2. Перевірка домашніх завдань. Тести.
3. Підготовка до свідомої навчальної праці: оголошення теми уроку, постановка мети, мотивація.
4. Ознайомлення та сприйняття нового матеріалу.
5 хвилинний діалог з дітьми.
Кидаю монету, кидаю кубик, виймаю кісточку доміно. Все це називається експериментами. Але мене насправді не цікавить чи вмію я гратися з кубиком чи доміно. Мене цікавить, які з’являться цифри при виконанні експерименту. Появлення результатів – це подія. В даному разі – подія випадкова. Або цифра або герб, або 1 на кубику або 4 і т.д.
Показ слайда №1.
Зайшовши до 6 класу, я обов’язково зустріну 4 красуні та їх 2 гідних захисника. 2 день тижня – вівторок. Такі події 100 відсотково відбудуться. Вони називаються достовірними.
Показ слайда №2.
Придумайте свої приклади.
Розглянемо випадки, коли подія ніколи не відбудеться. Серед дітей 6 класу зустріну учнів віком 16 чи 6 років. Вийду надвір і відчую температуру повітря +30°С. Але ж це неможливо, скажете ви і будете праві, бо такі події називаються неможливими.
Показ слайда №3.
Придумайте свої.
Як ви гадаєте, які події більше зацікавлять математиків? Випадкові. Коли я підкидала монетку, випадав то герб,то цифра. Математиків цікавить не сам експеримент, а його результат, із скількох можливих підкидань випаде саме цифра. Таке поняття називається ймовірність. Позначається великою латинською літерою Р.
Показ слайда №4.
Настав час згадати про наших героїв-мандрівників. В які вони ще потрапили пригоди і чи зможуть перейти на інший рівень своїх досягнень.
Показ мультсеріалу (серія про ймовірність події).
5. Розв’язування усних вправ
№883, 886.
6. Розв’язування письмових вправ
Письмово № 896, 902, задача з картки про кубик Рубика.
7. Виконання самостійної роботи у вигляді тестів
Математики дуже вдало користуються елементами теорії ймовірностей при вирішенні економічних задач, коли потрібно розрахувати ймовірний прибуток товарообігу, чи, от наприклад, передбачити, маючи дані опитувань, хід виборчих перегонів. Багато прикладів можна навести. Попробуйте самі. Гарно попрацювали, час переглянути спортивні новини. Сюрприз для хлопчиків. Як використати теорію ймовірності для забивання гарного гола у футболі.
Перегляд відео.
8. Підсумок уроку. Оголошення оцінок.
9. Домашнє завдання. Ϩ20. № 889, 891, 893, 895.



Картка
Пофарбований з усіх боків дерев’яний куб розрізали на 27 рівних кубиків і поклали їх у торбину. Яка ймовірність того, що в узятого навмання з торбини кубика буде пофарбовано тільки:
а) 1 грань б) 2 грані
в) 3 грані г) 4 грані
ґ) 0 граней д) 5 граней


Тест №1
Домашня практична робота
Усні вправи
Письмові вправи
Тест №2
Оцінка
Варижук Тетяна






Дятлюк Іван






Крейдич Віталій






Сінчінєвич Кароліна






Фомік Олена






Ярова Юлія











Немає коментарів:

Дописати коментар