середа, 13 січня 2016 р.

УРОК-АУКЦІОН

Тема:Додавання та віднімання раціональних чисел
Мета: узагальнити та систематизувати знання й уміння учнів з теми; розвивати кмітливість, на­полегливість; виховувати інтерес до пошукової ро­боти.
Обладнання: трибуна для ведучого, гонг, де­рев'яний молоток, табло, картки-лоти, номерки.

ХІД УРОКУ

I.                    Організаційний момент.
II.       Мотивація навчальної діяльності.
Учитель. Сьогодні на уроці ми повторимо пра­вила порівняння, додавання та віднімання раціо­нальних чисел, перевіримо, чи навчилися ви роз­кривати дужки. А проведемо наш урок у вигляді гри-аукціону. Аукціон — це продаж товару на пуб­лічних торгах. Кожен товар (лот) має свою ціну. Товаром на нашому уроці будуть картки із завдан­нями, а торги виграє той, хто має найкращі знання і вміння з теми.
ІІІ.        Актуалізація опорних знань учнів.
Узяти участь у «торгах» має право кожен учень класу, «купивши» табличку з номером. Для цього необхідно дати відповідь на одне із запитань.
      Що означає порівняти числа?
      Яке із двох від'ємних чисел більше?
      Як порівняти будь-які два раціональні числа?
      Як називаються числа, що додають?
      Що таке модуль числа?
      Які числа називаються невід'ємними?
      Які числа називаються раціональними?
      Як додати два від'ємні числа?
      Як знайти суму від'ємного і додатного чисел?
      Чому дорівнює сума двох протилежних чисел?
      Що означає відняти від одного числа друге?
      Як називають компоненти дії віднімання?
      Як від одного раціонального числа відняти друге?
      Якою дією можна перевірити дію відні­мання?
      Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?
•      Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «—»?
Кожне запитання оцінюється в 0,5 бала. Учитель уважно слухає відповіді учнів, фіксує бали на спеціальному табло і вру­чає Номерки учасникам аукціону.
IV. Розв'язування вправ.
Учитель. Отже, клас добре підготувався до уроку, всі повторили теоретичний матеріал, тож розпочнемо «торги».
У ході торгів до «продажу» оголошуються лоти (картки із завданнями). Учасники аукціону розв'язують ці завдання у зошитах протягом 1—3 хв і про їх виконання сигналізують своїми табличками із номерами.
Лот «продано», якщо до удару гонга учні справилися із розв'язанням завдання і повідо­мили відповідь. За правильне виконання одер­жують відповідну кількість балів. Якщо до удару гонга учень не розв'язав завдання, то не одержує жодного бала.«Торги»
Лот № 1
(максимальна кількість балів — 1,5)

Які цифри можна записати замість «*», щоб утворилася правильна нерівність?

-2485 < -248*;
                 
 З     *
                   7    7

-*5,72 > -35,74
Лот №2
(максимальна кількість балів — 1)

Знайти цілі значення х, які задовольняють нерівність | х | < 5,2

Лот № З
(максимальна кількість балів — 2)

Обчислити:
-7,21 + 1,5;
-4,8 +3/4
-15 - (-14);
13,25 - (-6,8);
-9 – 7 1/3
-5 1/2 + 3-(-1,5) + (-5)

Лот №4
(максимальна кількість балів – 2)

Розкрити дужки:
-      12,4 – (-4 + а – 5,8)
-      (а – с – 7,4) + (-7,4 + с + а)

Лот № 5
(максимальна кількість балів — 2)

Розв'язати рівняння
2,5 - - 3,08) = -1,07

Лот № 6
(максимальна кількість балів — 3)

Знайти значення виразу
-2/3 + 9 5/9 + а + (-0,15), якщо а = -2,1

V.    Підбиття підсумків.
У зведеному табло зафіксовано, скільки балів на­брав кожен учень класу, що дає змогу оцінити його знання. Учасник аукціону, який набрав найбільшу кількість балів, нагороджується призом і оголошу­ється переможцем.

VI.    Домашнє завдання.
1.     Розкрити дужки і знайти значення виразу:
1) 4,35 - 5 - (2,43 - 2,72);
2) (0,201 + 1,819) - (1,302 - 0,7);
3) -8,543 - (-3,51 + 7,243 - 1,68) - (4,005 + 0,5).
2.    Розв'язати рівняння:
1)  11 -х-8 = -2,3;
2)  -х + 7 - 18 = 5.
Лот № 1
(максимальна кількість балів — 1,5)

Які цифри можна записати замість «*», щоб утворилася правильна нерівність?

-2485 < -248*;
                 
 З     *
                   7    7

-*5,72 > -35,74


Лот №2
(максимальна кількість балів — 1)

Знайти цілі значення х, які задовольняють нерівність | х | < 5,2

Лот № З
(максимальна кількість балів — 2)

Обчислити:
-7,21 + 1,5;
-4,8 +3/4
-15 - (-14);
13,25 - (-6,8);
-9 – 7 1/3
-5 1/2 + 3-(-1,5) + (-5)



Лот №4
(максимальна кількість балів – 2)

Розкрити дужки:
-      12,4 – (-4 + а – 5,8)
-      (а – с – 7,4) + (-7,4 + с + а)

Лот № 5
(максимальна кількість балів — 2)

Розв'язати рівняння
2,5 - - 3,08) = -1,07

Лот № 6
(максимальна кількість балів — 3)

Знайти значення виразу
-2/3 + 9 5/9 + а + (-0,15), якщо а = -2,1


Немає коментарів:

Дописати коментар